[Od czytelnika] Od czego jest w takim razie to zbawienie od grzechów skoro i tak umieramy?

[Od czytelnika] Od czego jest w takim razie to zbawienie od grzechów skoro i tak umieramy?

Śmierć musi przyjść na śmiertelne ciało, które grzeszy każdego dnia. Odkupiona jest nasza dusza, jeśli powierzyliśmy nasze życie Panu Jezusowi. On zbawia naszą duszę – ratuje nas od drugiej śmierci, czyli od piekła. Świadectwem naszego zbawienia jest wiara i zaufanie, jakie pokładamy w Panu Jezusie.

Lecz bojaźliwym i niewiernym, i obmierzłym, i mężobójcom, i wszetecznikom, i czarownikom, i bałwochwalcom, i wszystkim kłamcom część ich dana będzie w jeziorze gorejącem ogniem i siarką: Tać jest śmierć wtóra. Obj. 21:8

„aż się nawrócisz do ziemi…” 1 Mż. 3:19 – mowa tutaj o ciele. Nie ma w tym sprzeczności z tym co powiedziałem wcześniej.

„Jako umiera ono, tak umiera i ten, i ducha jednakiego wszyscy mają, a nie ma człowiek nic więcej nad bydlę; bo wszystko jest marność.” Kzn. 3:19 – jeśli narodziłeś się ponownie, 'z góry’, to jesteś nowym stworzeniem w Chrystusie. ten werset dotyczy człowieka fizycznego, przed jego regeneracją.

„Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was: a jeźli kto Ducha Chrystusowego nie ma, ten nie jest jego.” Rz. 8:9

Przy okazji polecam cały rozdział 8 Rzymian, który powinien dać szersze światło na poruszaną przez Ciebie kwestię.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie. Pozdrawiam i życzę Bożej łaski!

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę