Izrael 2024: Podróż do Ziemii Świętej

Drodzy bracia i siostry,

Na początku kwietnia, tuż po świętach Wielkanocnych, wyjechaliśmy do Izraela. Wyjazd zorganizowany prywatnie, mający na celu (oprócz zobaczenia najważniejszych miejsc, w których przebywał Pan Jezus) również czas na skupienie i spędzenie czasu sam na sam z tych duchowych miejscach.

Jednym z największych atutów naszej podróży do Izraela było to, że od tej pory odbieramy Pismo Święte w szerszym wymiarze – kojarzymy miejsca i wydarzenia z życia Pana Jezusa.

Podczas, gdy w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkamy na co dzień wiało i padało, my cieszyliśmy się słońcem i temperaturami od 23-30 stopni.

Nasz wyjazd przypadł w okresie zaostrzenia konfliktu na linii Izrael – Iran oraz zaognionej sytuacji w strefie Gazy. Pielgrzymów w Izraelu praktycznie nie było widać. Wyjazd został zarezerwowany w sierpniu 2023 roku, przed eskalacją sytuacji w strefie Gazy. Pustki w miejscach świętych sprzyjały modlitwie i skupieniu, których w normalnych “warunkach” turystycznych z uwagi na ogromne tłumy, może zabraknąć.

Dziękujemy Bogu, że prowadził nas bezpiecznie i uchronił przed niebezpieczeństwem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej podróży i wspólnego odwiedzenia miejsc mających szczególną wartość duchową dla wszystkich Chrześcijan.

Z Bożym błogosławieństwem,

Marta i Radek

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę