Kuszenie Jezusa (Mt. 4:1-11)

Co się dzieje z naszym ciałem kiedy jesteśmy głodni? Jesteśmy rozdrażnieni, zdenerwowani, słabi. Diabeł o tym wie i właśnie kiedy Pan Jezus był na pustyni głodny przystąpił do niego by go kusić.

W jaki sposób Pan Jezus odpowiada szatanowi? Za każdym razem powołuje się na Biblię. Mówi “Napisano”. Słowo Boże jest naszym mieczem, którym możemy przejść przez kuszenia i próby jako zwycięzcy. Dlatego tak ważne jest, by Słowo Boże poznawać i studiować każdego dnia.

“Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.” Ef. 6:17

Słowo Boże jest naszym obosiecznym mieczem, którym możemy się bronić przed szatanem.

“Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;” Hbr. 4:12

Czym jest grzech i skąd się wziął?

“U drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim panować.” Gen. 4:7

To szatan jest tym, który sprowadził grzech na świat na początku, kusząc Ewę. Biblia nazywa go mordercą, kłamcą, ryczącym lwem.

“On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.” J. 8:44

“Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć.” 1 P. 5:8

Diabeł często portretowany jest jako straszna postać z rogami. Przez taki obraz, wydaje nam się, że łatwo go zidentyfikować. Nic bardziej mylnego. Biblia uczy nas, że szatan jest przystojny, umuzykalniony. Mało tego, pojawiać się może jako anioł!

“Wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.” 2 Kor. 11:14

Nie dajmy się zwieść. My jesteśmy w Jezusie Chrystusie, mocniejsi niż on. Jeśli oddamy nasze serca Jezusowi, nie ma przeciwko nam diabła.

“Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.” Jk. 4:7

Najsilniejsze kuszenia, najlepiej odrzucić i zabić na samym początku. “Idź precz, szatanie!” mówi Pan Jezus. Jeśli potrafimy z taką samą stanowczością powiedzieć te słowa w momencie pokusy, diabeł ucieknie, gdyż ten, który jest w nas, silniejszy jest niż władca tego świata.

Trzecie kuszenie Jezusa, obietnica władzy i dóbr tego świata jest jednym z większych zagrożeń dla nas żyjących na ziemi. Żyjemy w kulturze, która promuje ludzkie ego. Zrób karierę, zarabiaj pieniądze, stań się sławny. Jeśli pozwolimy by doczesne sprawy stały się dla nas ważniejsze niż nasz Stwórca, zamienimy Boga prawdziwego na fałszywego. Sława, pieniądz, władza, to wszystko są fałszywi bogowie.

“Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.” Rz. 1:25

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę