Stworzenie Świata (1 Mż 1:1-31)

“Pańska jest ziemia i to, co ją napełnia, Świat i ci, którzy na nim mieszkają.” Ps. 24:1

Dzisiaj odbędziemy daleką podróż w czasie, cofniemy się do samego początku. Zapoznamy się z długim fragmentem, ale bardzo ważnym, bo odpowiadającym na pytania, które każdy z nas sobie kiedyś zadawał. Skąd jesteśmy, skąd pochodzimy? Dlaczego chodzimy po ziemii? Czemu jest dzień i noc? Czym jest życie? Kim jesteśmy? Kim jest Bóg? Dlaczego Go nie widzimy? 

Pomoc w zdefiniowaniu Boga znajdujemy w pierwszym liście Jana: “A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności.” Bóg jest tak doskonały, tak czysty, że człowiek nie mógłby podnieść oczu w Jego obecności. Czy to znaczy, że Go nie ma pośród nas?

Po co zatem spotykamy się dzisiaj, po co poznajemy? Czy Go kiedykolwiek zobaczymy? TAK!

Bóg objawi się wszystkim ponownie, kiedy przyjdzie nas wszystkich sądzić, żywych i umarłych. Kiedy to się stanie, kolana każdej żyjącej istoty się ugnie. Objawi się bowiem moc i chwała Boga. On nie ma sobie równych, jest jedyny, najwyższy, wszystko dookoła nas Jego jest. I o tym mówi pierwszy rozdział pierwszej księgi Mojżesza.

Częstym pytaniem czytając historię stworzenia świata jest, skoro Bóg stworzył świat, kto stworzył Boga? Odpowiedzią jest nikt. Nikt nie stworzył Boga. Bóg zawsze był, jest i będzie. Bóg jest wiekuisty, wieczny. “Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.” Obj. 22:13. To słowa zapisane prawie na końcu Biblii.

Historia stworzenia, jest naszą historią. Przede wszystkim jednak jest pieśnią chwały wspaniałości i doskonałości Boga Stwórcy. Wszystko, wszystko dookoła nas, istnieje tylko i wyłącznie dzięki niemu. A co z Szatanem, zapytacie? Tak, on też został stworzony przez Boga. Podobnie jak ludzie dano mu wolną wolę, którą ten wykorzystał by odwrócić się od Boga.

Musimy pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Świat odwrócił się od Boga. Wszystko co znajduje się na nim, może stać się naszą przeszkodą w drodze do niego. Nie możemy do tego dopuścić. We wszystkim co robimy pierwszy i tylko pierwszy zawsze musi być… BÓG. Bo świat i wszystko co ziemskie przeminie. Ale Bóg będzie zawsze. “Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.” Mat. 24:35

Boże Ojcze, Stworzycielu nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. Pragniemy dzisiaj oddać Ci cześć i chwałę. Nasza ludzka niedoskonałość, nasze ograniczenia, powodują, że nie ma pieśni ani modlitwy, która w pełni oddałaby naszą wdzięczność do Ciebie Boże, za to, że stworzyłeś wszystko dookoła nas i nas samych. Amen.

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

Jeden komentarz do “Stworzenie Świata (1 Mż 1:1-31)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę