Jakie jest Twoje ID? (Rzymian 1:1)

Każdy wierzący i niewierzący stanie na pewnym etapie swojego życia przed odpowiedzią na dwa najważniejsze pytania dotyczące egzystencji:

  1. Kim jestem?
  2. Po co żyję?

Tezą niniejszego artykułu jest stwierdzenie, że tylko chrześcijanin zna odpowiedzi na oba te pytania. Nie sposób poznać naszą tożsamość ani odpowiedzieć na pytanie o sens życia bez poznania Pana Jezusa Chrystusa.

Wiele dzisiaj się mówi o paszportach, o ID, o tożsamości. A czym jest tożsamość dla chrześcijan? Kim jesteś? Zobaczmy co na ten temat mówi nam Biblia. Do rozważania skłania mnie poniższy werset:

Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany Apostoł, odłączony ku opowiadaniu Ewangielii Bożej; Rz.1:1

Jakże wiele treści przekazane jest w tym krótkim, bogatym fragmencie. Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany Apostoł. To jest tożsamość. To jest moje imię, którym zawołał mnie Pan. Jestem sługą Jezusa Chrystusa i to jest wiara i system wartości, które wyznaje w życiu. Powołany Apostoł – to jest moja funkcja i moja rola.

Zaraz po tożsamości, kolejnym życiowym pytaniem nad którym należy się zastanowić, jest jaka jest moja misja? Po co tutaj jestem?

Apostoł Paweł daje nam odpowiedź przez Słowo Boże. Czy wierzysz w tą jego tożsamość, którą się podpisał? Że Paweł jest sługą Jezusa Chrystusa i pisze do Ciebie w Jego imieniu? Wierzysz? Apostoł pisze, że jest “odłączony ku opowiadaniu Ewangielii Bożej;”. Jeśli wierzysz Słowu Bożemu, to też jesteś powołanym świadkiem. Jaka jest zatem twoja misja w życiu?

Jako chrześcijanin, jesteś odłączony, poświęcony Bogu. A celem i misją jest opowiadanie Ewangielii Bożej. W ten sposób, kiedy głoszone jest Słowo Boże, uwielbiony jest Jezus Chrystus, nasz Pan! Czy to nie jest cudowne, że to nam, marnym i nędznym, grzesznym i ubogim, dane jest opowiadać drogę zbawienia, odpuszczenie grzechów i chwałę zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa?

Dla mnie tożsamością jest bycie w Chrystusie, sensem natomiast opowiadanie chwały Pana.

A czym jest dla Ciebie chrześcijańska tożsamość? Daj nam znać w komentarzu poniżej. 

Pragnę zakończyć ten list wszelkim błogosławieństwem Wam kochani oraz zadedykować fragment psalmu 8:

Panie, Panie nasz! jakoż zacne jest imię twoje po wszystkiej ziemi! któryś wyniósł chwałę twoję nad niebiosa. Ps. 8:2

 

Miłego dnia!

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

Jeden komentarz do “Jakie jest Twoje ID? (Rzymian 1:1)

  1. Tożsamość. Kiedyś myślałem, że to patriotyzm. Potem poznałem Pana. To On dopiero wskazał mi to, kim jestem i dokąd zmierzam. Wielu ludzi dziś i wcześniej zadawało sobie to pytanie. Kim jestem, po co żyje? Wielu ludzi do dziś nie znalazło odpowiedzi, a Ona (Prawda) jest tak blisko. Z łaski jestem, kim jestem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę