Bóg Odnawia To, Co Przeminęło (Kaznodziei Salomona 3:1-15)

„To, co było, teraz jest, a co będzie, już było; albowiem Bóg odnawia to, co przeminęło.” Kazn. 3:15

swiatSpójrz na dzisiejszy świat. Tempo zmian, które zachodzą wokół nas, jest po prostu zdumiewające. Mam na myśli nie tylko postęp nauki, technologii, rasy ludzkiej. Spójrz, jak sprawy się dziś różnią od wczoraj, od 6 miesięcy temu, od roku. W tej chwili świat wydaje się być do góry nogami, wszystko się odwraca.

Obejrzałem film sprzed roku, na którym policjant upomina osobę za noszenie maski na twarzy podczas odbierania dziecka ze szkoły. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie, w wielu regionach i szkołach narażasz się nie nosząc takiej. Rok temu wszędzie propagowano tolerancję w imię tzw. Miłości. Dziś Polska prowadzi politykę „zero tolerancji”. Dzisiaj chodzisz do szkół, ale nie wiesz, co będzie jutro. Być może jesteś dzisiaj zdrowy, ale w każdej chwili może się to zmienić. Nawet wartości tego świata zmieniają się i są płynne w zależności od tego, kto jest u władzy. Istnieją różne standardy, wszystko jest zmienne.

Biblia mówi nam, że nic to nie jest nowe. „To, co było, teraz jest, a co będzie, już było;” Wszystkie rzeczy, które dzieją się w tej chwili na ziemi, już się wydarzyły. Bóg patrzy na nie z wieczności i widzi naszą przeszłość, naszą teraźniejszość, naszą przyszłość. Widzi je wszystkie jako przeszłe. On to wszystko wie. Zostało to zaplanowane i ustalone dawno temu, zarządził tym Wszechmogący Bóg. Wszystko jest w Jego mocy. Czy to nie pocieszające, że Bóg kontroluje wszystko?

Jak czytamy w dzisiejszym fragmencie, są różne czasy. Wszystkie zostały wyznaczone przez Boga. Na wszystko jest czas. Jest wyznaczony czas, aby świętować narodziny i opłakiwać zmarłych. Jest czas radości i szczęścia, czas płaczu i trudności. Jest czas wojny i czasu pokoju.

Dzisiaj chcę wam rzucić wyzwanie: Jak znaleźć stabilność w takim świecie? Czego Ty się trzymasz? Jak zachować spokój, jeśli nie wiesz, co się wydarzy w przyszłym tygodniu, jutro. Nie możemy nawet przewidzieć, co stanie się w ciągu najbliższych 5 minut! Z doświadczenia wiemy, że wszystko się zmienia cały czas. Nie możesz mieć pokoju duszy, trzymając się tego świata.

Widzimy, że świat jest bardzo niestabilny. Jeśli się go trzymasz, to masz bardzo drżący fundament. Ale pozwól, że zapytam: gdybyś mógł znaleźć coś, co nie zmienia się na tym świecie, z pewnością dałoby ci to spokój, prawda? Byłby to prawdziwy klejnot, gdyby takie „coś” zostało odkryte. Wyobraź sobie, że znasz coś, co nigdy się nie zmienia. Wiesz, że zawsze tam będzie. To „coś” byłoby jak twoja forteca, bo wiedziałbyś, że ona zawsze tam jest, zawsze rzeczywista, zawsze prawdziwa. Bez względu na to, co by się stało na świecie, zawsze byłbyś w stanie znaleźć schronienie w tym „czymś”.

Takie jest królestwo Boże. Wszystko na ziemi zmienia się przez cały czas. Ale jest ktoś, kto nigdy się nie zmienia. „Gdyż ja Pan nie odmieniam się”. Mal. 3:6A. On może być twoją ucieczką, jeśli tylko zwrócisz się do Niego. Wszystko, co musisz zrobić, to uznać Go w swoim życiu i upamiętać się. „Zasię podobne jest królestwo niebieskie człowiekowi kupcowi, szukającemu pięknych pereł; Który znalazłszy jednę perłę bardzo drogą, odszedł, i posprzedawał wszystko, co miał, i kupił ją.”. Mt. 13:45-46

Jeśli znalazłeś Boga w swoim życiu, znalazłeś piękną perłę. Będziesz go cenił ponad wszystko inne, ponieważ wiesz, że jest to wieczny fundament. Daje ci spokój i bezpieczeństwo, bo wiesz, że twoje życie jest w rękach Boga i poznałeś Go.

Zatem co najbardziej cenisz w swoim życiu? Pozwól, że podzielę się z tobą czymś bardzo cennym. Największy skarb, jaki możesz dziś otrzymać za darmo. To jest imię Jezus. Jest moc w imieniu Pana. To jedyne imię pod niebem, przez które możesz być zbawiony. „A urodzi syna, i nazowiesz imię jego Jezus; albowiem on zbawi lud swój od grzechów ich.” Mt. 1:21

ziemiaPrzeczytajmy ponownie werset 15 naszego fragmentu w Księdze Kaznodziei: „To, co było, teraz jest, a co będzie, już było; albowiem Bóg odnawia to, co przeminęło.” Kazn. 3:15. Nic na ziemi nie jest nowe. Bóg odnawia to, co przeminęło. Angielskie tłumaczenie tego wersetu mówi wręcz: Bóg wymaga tego, co minęło. Czego wymaga Bóg? To Bóg dał ci życie, dał ci duszę. To już przeszłość. Gdziekolwiek jesteś dzisiaj w tej chwili, to już przeszłość. A Bóg wymaga twojej duszy. Ona wróci do Boga i wiesz o tym. Wszyscy wiedzą, że nasze dni na ziemi są policzone. Pewnego dnia umrzesz, bo Bóg to wyznaczył. Więc pytam cię dzisiaj: czy znasz Jezusa? Czy poznałeś Go? Albowiem pewnego dnia Bóg zażąda tego, co minęło. Jakie będzie twoje świadectwo o Nim? Jaki jest Twój fundament?

Tutaj w tej książce masz Słowo Boże. Tu masz słowa Pana. To coś namacalnego, coś co możesz wziąć i czytać dzisiaj. Mamy zapewnienie Pana, że ​​będzie ono zawsze aktualne i dokładne. Jest to coś, co nie zmieniło się przez ostatnie stulecia dzięki tej Biblii Świętej. Nie zmieniło się, kiedy mnisi skrupulatnie kopiowali rękopisy textus receptus w słabym świetle świec. Ta Biblia zawiera wierne słowa Pana Jezusa wypowiedziane w I wieku. Mając to wielkie zaufanie do tej książki, weź ją i wykorzystaj! Bóg obiecał nam, że zachowa dla nas Swoje Słowo i tak zrobił! „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.” Mt. 24:35

Cały świat może się zmieniać, ale w tej książce zawsze znajdziesz prawdę. Jest tylko jeden prawdziwy fundament, który nigdy się nie trzęsie ani nie drży. To jest JEZUS. Uczyń Go fundamentem swojego życia. Przyjdź do Niego… On jest dobrym pasterzem, który chce cię poprowadzić na łatwe pastwiska i spokojne wody. Czy słyszysz dzisiaj Jego głos?

„A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech rzecze: Przyjdź! A kto pragnie, niech przyjdzie; a kto chce, niech bierze wodę żywota darmo.” Obj. 22:17

Chodź. Usłysz Jego głos. Jeśli chcesz, weź darmo wodę życia.

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę