Bezpłatna literatura chrześcijańska

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą bezpłatnych publikacji chrześcijańskich. Osoby zainteresowane otrzymaniem poniższych broszur prosimy o wypełnienie formularza na dole strony.

 

nowy testamentNowy Testament 

Pana naszego Jezusa Chrystusa z języka greckiego na nowo przełożony.

Wydawnictwo Trinitarian Bible Society

 

 

PUBLIKACJE WYDAWNICTWA „SWORD & TROWEL”

Autor: Dr Peter Masters od 1970 roku jest pastorem kościoła Metropolitan Tabernacle, położonego w centralnym Londynie.

„Pamiętaj o dniu Pańskim”

pamietaj o dniu panskimDlaczego Pan ustanowił sabat i czy niedziela jest jego kontynuacją? W jaki sposób przyjście Chrystusa zmieniło dzień Pański i jak należy go zachowywać? Czy to prawda, że reformatorzy różnili się w swoich poglądach odnośnie sabatu? Broszura zawiera odpowiedzi na pytania dotyczące dnia Pańskiego, ukazując jego cele i błogosławieństwa. Pokazuje również, że zasada sabatu obowiązuje wierzących nadal w dzisiejszych czasach.

Liczba stron: 34

 

„Marność nad marnościami”

marnosc nad marnosciamiBroszura przedstawia przeżycia króla Salomona, który w swoim życiu zakosztował wszelkiego rodzaju przyjemności. Doszedł jednak do wniosku, że bez szukania i znalezienia Pana – Boga oraz bez doświadczenia Jego mocy i prowadzenia, życie człowieka jest bezsensowne i przewidywalne.

 

Liczba stron: 12

 

 

„Siedem pewnych oznak prawdziwego nawrócenia”

oznaki nawroceniaBroszura jest przewodnikiem po oznakach prawdziwego nawrócenia. Przeznaczona jest dla ludzi mających wątpliwości odnośnie zbawienia oraz na użytek doradców duchowych. W dzisiejszych czasach coraz częściej obserwuje się tendencję do zapraszania ludzi, aby podjęli łatwo decyzję o przyjęciu Chrystusa. Zakłada się również, że zostali zbawieni, nie mając dowodów na działanie w nich Ducha Świętego. Zwracanie uwagi na oznaki prawdziwego nawrócenia pozwala uniknąć pozornych i powerzchownych nawróceń.

Liczba stron: 22

 

„Jak szukać i znaleźć Pana”

poszukiwanie BogaBroszura przeznaczona jest dla ludzi, którzy pragną znaleźć Pana. Autor pokazuje w niej, że znalezienie Boga nie jest czymś niesprecyzowanym, niejasnym. Bóg wytyczył wyraźną drogę zbawienia, pokazując ją nam w Biblii. Dzięki nawróceniu – wielkiej przemianie dokonującej się w człowieku, który odpowiada na Boże przesłanie, może on poznać żywego Boga i mieć z nim społeczność.  Czym jednak jest wiara? Opierając się na nauczaniu zawartym w Księdze Przypowieści Salomona, dowiadujemy się, jaki rodzaj wiary doprowadzi nas do znalezienia Pana.

Liczba stron: 16

 

„Problemy szukających Pana”

problemy szukajacych BogaLudzie, którzy przekonani są o potrzebie nawrócenia się do Chrystusa, często doświadczają trudności w szukaniu i znalezieniu Zbawiciela. W broszurze przedstawione zostały odpowiedzi na dziesięć częstych problemów, z jakimi stykają się ludzie szczerze szukający Boga. Nie dotyczą one pytań lub wątpliwości związanych z samą wiarą, lecz osobistych przeszkód w zbliżeniu się do Chrystusa poprzez wiarę.

 

Liczba stron: 20

 

„Lata buntu”

buntOd wieku nastoletniego aż do końca lat dwudziestych większość z nas doświadcza bardzo silnego pragnienia niezależności. Czasem towarzyszy temu wielka podejrzliwość względem wszystkiego, co nas otacza oraz równie potężna skłonność, by przestać wierzyć w Boga.

Czy rozumiemy przyczyny tych lat niezadowolenia – lat buntu? W Księdze Przypowieści Salomona znajdziemy wyjaśnienie powodów walki, jaka toczy się w naszych umysłach w tych latach moralnych zmagań.

Liczba stron: 16

 

image_pdfŚciągnij PDFimage_printWydrukuj

3 myśli w temacie “Bezpłatna literatura chrześcijańska

 1. Jestem zdziwiona mądrością Bożą w waszym prowadzeniu
  Chwała Panu
  Szczególnie dlatego że moje dzieci zagubione są w tej drodze a najważniejsze nie chcą nawet o tym rozmawiać
  Jedna z córek nawet nie chce mojego błogosławieństwa krzyżem na czole
  Smutne
  Błogosławię wam w tym dziele modlić się będę o ciągłe światło Chrystusa dla was
  Pozdrawiam z Bogiem
  Beata

  1. Witaj Beata,

   Dziękujemy Ci za wiadomość.

   Przykro mi słyszeć o Twojej trosce. Doskonale znamy to uczucie, kiedy nasze dzieci zatwardzają swoje serca przed prawdą ewangelii i zapierają się Pana Jezusa Chrystusa. Nasz młodszy syn ostatnio stwierdził, że nie będzie więcej brał udziału w naszych codziennych wieczornych spotkaniach biblijnych. Nasze serce krwawi, ale znajdujemy pociechę, wiedząc, że wszystko dzieje się ku dobremu w Panu.

   „A wiemy, iż tym, którzy miłują Boga, wszystkie rzeczy dopomagają ku dobremu, to jest tym, którzy według postanowienia Bożego powołani są.” Rz. 8:28

   Twój komentarz i słowa są nam bardzo miłe. Dodały nam one otuchy i wytrwałości w prowadzeniu naszej misji.

   Bardzo dziękuję za modlitwy. My również będziemy modlić się za Ciebie i za Twoje dzieci.

   Pozdrawiamy serdecznie i błogosławimy w imieniu Pańskim.

   Radek i Marta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry